Blog > Komentarze do wpisu
Bój o kawałek podłogi. I hotspota.
Ile ja walczyłam o ten napis! Ci od wykładzin nie chcieli zrobić, ale się uparłam. Nowa podłoga ma być z adresem mailowym szkoły – powtarzałam. No i jest! – mówi z dumą dyrektorka IV LO Danuta Rodziewicz, zatrzymując się nad paskiem jasnego gumoleum z żółtymi literami.

 

Miejsce jest nieprzypadkowe – główny hol na pierwszym piętrze, gdzie mieści się pokój nauczycielski i dziewięć sal lekcyjnych. Trasę z parteru na pięterko każdy uczeń pokonuje kilka razy dziennie. Tędy przechodzą też rodzice (poproszeni przez nauczyciela o rozmowę :) oraz goście wizytujący szkołę. Tacy jak Czarek Aszkiełowicz, fotoreporter Gazety, który na chwilę „wpadł” do IV LO wspomóc mnie w pracy dokumentalisty... Wpadł. I zatrzymał się przy napisie. Żółte litery na podłodze przykuwają uwagę. O to chodzi. Zapamiętać i używać. Mam nadzieję, że któryś z 4,5 tysiąca absolwentów „czwórki”, czytając bloga, zdecyduje się wysłać pozdrowienia do swojego ogólniaka...

Obecni uczniowie mogą przetestować e-pocztę na korytarzu. W okolicach pokoju nauczycielskiego działa bezprzewodowy internet. Liczbę użytkowników ograniczają (na razie) względy techniczne, ale dyrekcja obiecuje, że hotspot obejmował będzie teren całej szkoły. I już zbiera pieniądze na mocniejszy router ;)

wtorek, 18 maja 2010, tommy772

Polecane wpisy

Komentarze
anuszka_ha3.agh.edu.pl
2010/05/18 10:21:24
W okolicach pokoju nauczycielskiego działa bezprzewodowy internet. Liczbę użytkowników ograniczają (na razie) względy techniczne, ale dyrekcja obiecuje, że hotspot obejmował będzie teren całej szkoły.

I to jest słuszna koncepcja. Swobodny dostęp do internetu to podstawa wolnego społeczeństwa.
-
2010/05/18 18:38:29
zgadzam się z anuszką.
Internet dla wszystkich! ^___^