Blog > Komentarze do wpisu
Narodziny nowej świeckiej tradycji
Jeszcze króciutko w temacie zdjęć... Nie tych drukowanych na bibliotecznym sprzęcie, ale tych profi, powiększanych nawet do formatu A 1, oprawianych, umieszczanych „pod szkłem”. Otóż w szczecińskim IV LO narodziła się nowa świecka tradycja. Piękna, mądra, pożyteczna – zdjęcia absolwentów. Mnóstwo zdjęć. W formie tableau i tak zwane zbiorówki, pstrykane z balkonu pokoju nauczycielskiego.

 

Oto próbka. Przy wejściu do szkoły.

Jest również specjalna tablica zarezerwowana dla wybitnych. Nauczycieli i uczniów „z klasą”. Najbardziej podoba się pierwsza z prawej. Widać, że chłopak miał klasę, inwencję, odwagę...hahahaha.

 

Honorowe miejsce - przy schodach z holu głównego na piętro - zarezerwowano na galerię dyrektorów. Elegancko oprawione fotografie przyciągają uwagę. Obok imion i nazwisk umieszczono „daty panowania” czwórkowych królów i książąt.

Wśród nich legendarny dyrektor Jan Jasiński (1955-1970), kierującą szkołą w latach mojej nauki Eugenia Zdrowska oraz miłościwie nam panująca od 1997 roku Danuta Rodziewicz. Jak mówią o Niej nauczyciele i uczniowie – wulkan energii, kopalnia pomysłów. Albo po prostu „fajna dyra”. Z wielką pasją pisze nowy rozdział w historii „czwórki”.

 

Tomasz Maciejewski, Szczecin

czwartek, 13 maja 2010, tommy772

Polecane wpisy